100 pomysłów na Portugalię, cz.5

Witajcie! Dzisiaj ostatni wpis z serii 100 pomysłów na Portugalię. Trochę nam smutno, bo tworzenie tej listy dało nam mnóstwo radości. Wiemy, że i wśród Was cieszyła się ona popularnością.  Nawet kilka osób zainspirowaliśmy :) Dlatego obiecujemy, że na tym nie poprzestajemy... Szykujemy dla Was kolejne niespodzianki. Na razie uchylamy rąbka tajemnicy i zapraszamy na kolejny, noworoczny cykl - 100 pomysłów na Lizbonę :)

Co zobaczyć, co zwiedzić, co zjeść, czego doświadczyć? Dzisiaj 20 (jak na razie) ostatnich pomysłów.80. Wjedź samochodem (tak, to możliwe!) na najwyższy szczyt Portugalii - Torre... albo lepiej zdobądź go pieszo.
81. Popłyń w rejs wzdłuż doliny Douro. Romantyczne meandry „Złotej Rzeki” przecinające strome zielone wzgórza – zdecydowanie jest to jeden z najpiękniejszych regionów winiarskich na świecie. 
82. Daj się „zaatakować” kolorowym młotkiem podczas Fiesty św. Jana w Porto.
83. Zobacz surrealistyczny wodospad spływający do wnętrza jeziora w Covao dos Conchos.
84. Odwiedź Agueda - miasteczko parasoli i sprawdź, czy rzeczywiście ciągle pada tam deszcz ;)
85. Zjedz tradycyjną bifanę zamiast hamburgera. Nie pożałujesz!
86. Poeksploruj daleką północ i odwiedź miasto Bragança - miejsce gdzie historia i nowoczesność łączą się w doskonałą całość. 
87. Pozjeżdżaj na drewnianych saniach bez śniegu ze wzgórza Monte na Maderze.
88. Przymierz studencką togę w Coimbrze.
89. Odwiedź Międzynarodowy Festiwal Ogrodów w Ponte de Lima.
90. Kontempluj Drogę Krzyżową między Fatimą a Aljustrel.
91. Wybierz się na Przylądek św Wincentego (południowo – zachodni kraniec Europy).
92. Zawitaj do Guardy - najwyżej położonego miasta w kraju.
93. Poopalaj się na cudownej plaży Figueira da Foz.
94. Wybierz się na wędrówkę niesamowicie uroczym portugalskim szlakiem Św. Jakuba.
95. Pospaceruj po malowniczej starówce miasta Beja.
96. Weź leczniczą kąpiel w gorących źródłach na Azorach
97. Poczuj potęgę oceanu podziwiając największe na świecie fale w Nazare. Jesienią i zimą spokojna plaża zmienia się w miejsce niesamowitego spektaklu podczas którego można obserwować ponad 30-metrowe fale! 
98. Poznaj nieznane oblicze regionu Algarve - góry Monchique. Słynne Algarve to nie tylko plaże i turystyczne kurorty, ale również małe górskie wioski, w których mieszkańcy żyją w zgodzie z tradycją. Znajdziesz tam idealne miejsca do ucieczki od zatłoczonych plaż.
99. Zachwyć się budowlami w stylu manuelińskimTen imponujący detalami i zadziwiający lekkością styl wprowadzili do kanonu architektury właśnie Portugalczycy.
100. Odwiedź Ovar, gdzie można podziwiać najprawdopodobniej najpiękniejsze azulejos w całej Portugalii.
101. Poczuj w sobie portugalskie saudade i wracaj tutaj jak najczęściej!!!  :)

Na tym kończymy naszą listę... Ale przyznamy się, że podczas tworzenia wydłużyła się ona o kilkadziesiąt kolejnych punktów. Zdecydowanie Portugalii nie da zamknąć się w ścisłe ramy, ciągle nas zaskakuje - i to  w niej uwielbiamy :) Mamy ochotę na więcej, więc na pewno będziemy kontynuować naszą wyliczankę... Kto wie, może dojdziemy do 1000 pomysłów? A może Wy macie jakieś swoje propozycje?

Inne nasze pomysły możecie zobaczyć tutaj: Komentarze