Lądujemy w Faro i co dalej? Informacje praktyczne


Lotnisko w Faro to trzeci, po Lizbonie i Porto port lotniczy w kraju. W 2017 roku obsłużyło prawie 9 milionów pasażerów. Faro jest stolicą regionu Algarve, znanego z wakacyjnych kurortów, dlatego latem jest bardzo popularne wśród zagranicznych turystów. Do niedawna na lotnisko w Faro wczasowicze z Polski przylatywali tylko lotami czarterowymi. Następnie byli oni zabierani autokarami biur podróży na wypoczynek na plażach Algarve. Obecnie do Faro dolecieć można także linią Ryanair (z Modlina i Wrocławia), a także Wizz Air (z Katowic), dlatego jeśli marzy Wam się zwiedzanie południa Portugalii, a nie jesteście zwolennikami masowego wypoczynku, to wreszcie region Algarve stoi przed Wami otworem.
Lotnisko znajduje się około 5 km od centrum Faro, a transport do miasta jest szybki i prosty. Jak dostać się z lotniska do centrum Faro?

fot. formosamar.com


Dojazd do Faro z lotniska

Autobus
Z lotniska do centrum Faro jeżdżą autobusy, linii 14 i 16, odjazdy odbywają się co ok. 20 minut (w weekendy co pół godziny). Bilet można kupić bezpośrednio u kierowcy. Autobus zatrzymuje się w wielu miejscach w centrum miasta, między innymi przy głównych dworcach - kolejowym i autokarowym

Taxi
Postój taksówek znajduje się tuż przy wyjściu z terminala. Szacunkowa cena przejazdu do centrum miasta wynosi ok. 10 euro.

Terravision:
Do centrum Faro można dojechać także dzięki busom Terravision. Przejazd do miasta kosztuje 7 euro. Rezerwacji można dokonać na stronie internetowej przewoźnika:

Jak dojechać z lotniska w Faro do innych miast?
Bezpośrednio z lotniska w Faro, z pominięciem przejazdu do centrum, możecie także dojechać do innych miast regionu Algarve. Te połączenia oferuje firma Terravision.
Ceny są różne, w zależności od destynacji:
Lotnisko w Faro – Lagos: 17euro
Lotnisko w Faro - Quinta do Lago – 8 euro
Lotnisko w Faro - Albufeira – 10 euro
Lotnisko w Faro - Armacao – 12

Kilka razy w ciągu dnia macie szansę dostać się bezpośrednio z lotniska w Faro do hiszpańskiej Andaluzji (Huelva, Sewilla). W okresie 1.07 – 10.09 autobusy Eva kursują o godzinach: 8:20, 9:45, 14:10, 17:10, natomiast od 11.09 do 30.06 – są dwa kursy w ciągu dnia: 8:20 i 15:40.

Dojazd z Faro do dalszych miast
Aby dojechać do Lizbony, Evory, Porto itd., trzeba najpierw dostać się do centrum miasta. Autobusy z lotniska zatrzymują się naprzeciwko dworca autobusowego (rozkład jazdy i ceny biletów sprawdzicie tutaj). Tuż obok jest również stacja kolejowa (bilety na pociąg możecie kupić przez stronę internetową cp.pt).
Korzystając z usług Rede Expressos lub przewoźnika Eva możecie dojechać także do Hiszpanii (Huelva, Sewilla).

Mam nadzieję, że informacje, które znaleźliście w tym poście będą przydatne. Jeśli macie pytania, wątpliwości, piszcie w komentarzach lub na portugalskiblog@gmail.com


Komentarze

 1. Wow ale piękne miejsce. Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne informacje! Cudowne zdjęcie *.* Ja niedługo lecę do Anglii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatny post :D Co prawda na razie nie planuje wyjazdu w te strony, ale będę pamiętać na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super i bardzo przydatne informacje. Jak tam jest pięknie ach chciałabym tam kiedyś pojechać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowity widok. Takie informacje na pewno przydadzą się każdemu, kto zapragnie zobaczyć to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pojechałabym sobie gdzieś. Planuję w lipcu wyjazd nad morze. To będą pierwsze moje wakacje z dzieckiem..Mam nadzieję, że przeżyjemy je :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A mi się przyda, chce jechać do Portugalii w tym roku :D

  OdpowiedzUsuń
 8. pięknie tam z chęcią bym się wybrała!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza